Kweekjaar 2011
Grasparkieten en Valkparkieten zijn mijn hobbie, vandaar dat ik vogels houdt, vogels opvang, vogels verzorg en natuurlijk ook kweek. Aangezien de meeste van mijn vogels opgevangen vogels zijn blijft de kweek beperkt. Er wordt alleen maar gekweekt met vogels die in top conditie zijn.
Hier kun je vinden welke koppels gekweekt hebben en hun resultaten.
Zie ook: Kweekjaar 2010
Benji en Zoe
Dit koppel is al een ervaren koppel als het gaat om broeden. Tot 3x toe hebben ze onbevruchte eieren gehad. Dit is het eerste jaar waarbij ze jongen hebben. En niet zomaar jongen! Het is echter wel jammer dat de ouders de jongen gaan plukken op een gegeven moment.
Jongen van Benji en Zoe:
Foto’s nest 1, er zijn 3 jongen geboren in dit nest:
.
.
Foto’s nest 2, er zijn 3 jongen geboren in dit nest:
Cozmo en Tweety
Na een relatief succesvol kweekjaar 2010 mag het koppel ook dit jaar jongen grootbrengen.
Klik hier voor de foto’s van de jongen uit 2010 van dit koppel
.
Jongen van Cozmo en Tweety:
Foto’s nest 1, er zijn 2 jongen geboren in dit nest:
.
.
Foto’s nest 2, er zijn 4 jongen geboren in dit nest:
..
Drip en Libbie
Drip en Libbie zijn een jong stel, nog maar net 1 jaar oud. Ze hadden geen geduld meer. Wat betreft gedrag zijn het perfecte ouders. Ze voeren goed en vertonen geen gefrustreerd pluk gedrag.
Jongen van Drip en Libbie:
Foto’s nest 1, er zijn 2 jongen geboren in dit nest:
.
Kwartels
Dit jaar wordt er voor het eerst met kwartels gekweekt. Dit gebeurd met een broedmachine. De eerste ronde was een test ronde voor mijn nieuwe broedmachine. 3 eieren zijn in de broedmachine gegaan, 3 zijn uitgekomen. Een enorm goede score dus. Helaas is er wel 1 overleden. Deze was verdronken in slechts 2 mm water. Goede reden dus om veel aandacht te besteden aan het drinken voor baby kwartels.
Foto’s van de jongen:
.













